ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Міжнародний день студентів. Історія та цікаві факти

17 листопада весь світ відзначає Міжнародний день студента. Історія цього свята почалася під час Другої світової війни, саме ця дата обрана не випадково, цього дня у 1939 році нацистські війська заарештували і розстріляли лідерів Союзу студентів у Чехії. Більш того, понад 1000 студентів потрапили до концтабору, який був розташований у Заксенхаузені, а дев’ятьох активістів студентського руху стратили у в’язницях Парижа. За наказом Третього Рейху Адольфа Гітлера всі університети в окупованій Чехії були закриті до закінчення війни, і в пам’ять про ці звірства запровадили Міжнародний день студента.

Більшість сучасних студентів практично нічого не знають про «криваву» історію створення цього свята, тому вони всіляко веселяться в ці дні. Наприклад, в Португалії молодь 17 листопада збирається опівночі біля королівського пам’ятника і голосно співає різні пісні. Студенти у святкові дні надягають форму своїх навчальних закладів, а в місті Коїмбра навіть спалюють в котлах стрічки кольору свого факультету. Американські студенти вважають за краще відзначати це свято на домашніх вечірках або в клубах. У Данії День студента вважається сімейним святом, а влада Німеччини зовсім звільняє молодь від занять, і в ці дні проводять різноманітні спортивні змагання. В Греції 17 листопада – річниця кривавих студентських протестів, які сколихнули країну в 1973 році, в цей день традиційно приносять квіти до меморіалів, а також влаштовують численні демонстрації.

Саме в День Студента в багатьох університетах світу прийнято проводити свій особливий ритуал посвяти в студенти. Наприклад,в Португаліїпершокурсники сідають на коліна з папкою на голові і співають гімн університету.

В Україні 17 листопада почали святкувати як Міжнародний день студента з 1999 року згідно з наказом Президента України.

Для когось День студента – це просто новий день, для когось – просто привід зустрітися з друзями і повеселитися, а для декого – день символічного об’єднання, підвищення ролі студентства в суспільному житті країни.

Звісно, це свято не пройшло повз Херсонського державного аграрно-економічного університету.

У вівторок, 17 листопада о 14:00 перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ХДАЕУ Вікторія ГРАНОВСЬКА висловила привітання з Міжнародним днем студента у режимі онлайн-трансляції.

 

До привітань долучилися голова Правління Студентським парламентом Ганна БОЙКО та голови студентських рад факультетів, до прямого ефіру можна долучатися на офіційних сторінках ХДАЕУ в соцмережах.

Шановні СТУДЕНТИ!!! Зичимо вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення всіх мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю. Миру, здоров’я, любові, натхнення ВАМ!

Автор: помічник ректора з виховної роботи Оксана Любенко (17.11.2020)