ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Міжнародне співробітництво як один із пріоритетних напрямів розвитку ХДАЕУ та покращення якості навчання

Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) прийшов з Канади, щоб змінити мислення українських аграріїв. Проєкт активно працює з виробниками фруктів, ягід, овочів, меду та горіхів на півдні України, працює, щоб й елементарне сільськогосподарське хобі поставити на бізнес-рейки, створити стійкі господарства, які будуть приносити людям стабільні доходи та впевненість в завтрашньому дні.

UHBDP фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва (MASHAV) та міжнародними сервісними компаніями з метою надання технічної підтримки.

За  роки роботи проєкту велика кількість аграріїв, установ та закладів вищої освіти  серед яких Херсонський державний аграрно-економічний університет стали учасниками Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) і отримали доступ до нових корисних знань і фінансових ресурсів.

Завдяки таким міжнародним взаємовідносинам в університеті функціонує навчально-наукова лабораторія, аудиторія, яка  оснащена сучасним мультимедійним обладнанням, покладений початок роботи наукового центру, розширилася база методичного забезпечення, вдосконалилися системи лабораторних діагностик, зростає рівень професіоналізму і реалізується потенціал дослідників та науковців.

Окрім цього, в рамках проєкту було здійснена закупівля сучасного інструментарію, щоб здобувачі вищої освіти мали змогу на практичному досвіді навчитися застосувати елементи діджиталізації, для якісного надання послуг в сфері  агрономічного скаутингу.

Діджиталізація позиціонується як якісно новий тип інформаційних та телекомунікаційних технологій, що охоплюють і змінюють всі сфери сучасного виробничого та суспільного життя, хоча і знаходиться в процесі формування, але вже сьогодні володіє потужним потенціалом, що надає при його реалізації шанс на досягнення лідируючих позицій за ключовими напрямами соціально-економічного розвитку.

ХДАЕУ який не відстає від тенденцій,  не є виключенням і в рамках міжнародних програм проводить зі студентами ознайомчі лекції, щодо функціонування новітніх лабораторій та центру, з метою їх залучення у процес науково-дослідної роботи, покращення ефективності навчання, проникнення до розуміння цифрових та інноваційних технологій бізнес-процесів. Здобувачі вищої освіти залюбки долучаються до такої трансформації та отримують розширений вітчизняний та європейський досвід.

Проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Аверчев Олександр Володимирович зазначає, що у ближчому майбутньому такі спеціалісти  стануть «ключовими фігурами» агросектору, здатними впоратися з мікропроцесорами, інноваційними GIS-системами, системами моніторингу та іншим.

Розширення меж та залучення до роботи в дослідницьких процесах стає невід’ємним елементом роботи, дозволяє суттєво покращити   конкурентність. А очікуваним кінцевим результатом від впровадження міжнародних програм є покращена якість освіти здобувачів, підвищена економічна ефективність, а також плідна міжнародна співпраця.

         Запрошуємо всіх до співпраці, адже міжнародне співробітництво було і залишається одним із пріоритетів розвитку ХДАЕУ.

Автор: Піскун Єлизавета (13.01.2022)